Serwis www.sieciaki.pl poświęcony jest edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci.  Powstał  w ramach programu Dziecko w Sieci Fundacji Dzieci Niczyje i jest objęty Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka. Głównym Partnerem serwisu jest Fundacja Orange. Serwis skierowany jest do dzieci w wieku 6 – 12 lat.

Sieciaki –  czwórka przyjaciół: Ajpi, Netka, Spociak i Kompel – potrafią sprawnie i bezpiecznie korzystać z sieci. Razem z sympatycznym robotem NetRobim i Sztuczną Inteligencją starają się uczynić Internet jak najbardziej przyjaznym.  Ich przeciwnikami są Sieciuchy – bohaterowie uosabiający internetowe zagrożenia: Bełkot, Kradziej, Kłamacz i Śmieciuch, dowodzi nimi Czyste Zło.

Na stronie dzieci mają dostęp do zasad bezpiecznego korzystania z sieci, kreskówek edukacyjnych oraz audycji radiowych, mogą grać w gry edukacyjne na Siecioplanecie, czytać sieciakowe opowiadanie i brać udział w licznych konkursach. Za udział w konkursach dzieciom przyznawane są punkty – bajty, które następnie dzieci mogą wymienić na nagrody w sieciakowym sklepiku. 

Jednym z najważniejszych elementów serwisu jest Katalog Bezpiecznych Stron Best.

 

www.sieciaki.pl