W ostatnim czasie naszą szkołę odwiedziła pochodząca z Łochowa siostra Grażyna ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, z domu Małgorzata Mech.           
Siostra Grażyna obecnie przebywa na placówce misyjnej w Słowenii. Do Polski przyleciała na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Została zaproszona na to wielkie wydarzenie ze szczególnych powodów – jest Ona bliską krewną Prymasa Tysiąclecia.
W spotkaniu, które odbyło się w bibliotece szkolnej, uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII. Siostra Grażyna wskazywała dzieciom, że każdy może dojść do świętości, poprzez zamienianie złych momentów życia w dobre. Podkreślała, że w sytuacji trudnej można swój los przeklinać, zamykać się w sobie, ale można też wyjść z miłością do drugiego człowieka, błogosławiąc trudności, czynić dobro. Prawdę tę przedstawiła podając jako przykłady losy kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej,  bo Oni potrafili pokonać przeciwności niesione przez los. Siostra nie tylko opowiadała, ale też grała na ukulele i nauczyła dzieci piosenki w języku słoweńskim.            
Spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze. Uczniowie słuchali opowiadań z dużym zainteresowaniem, brali udział w konkursach, a Koło Szkolnego Wolontariatu „Caritas” przeprowadziło zbiórkę pieniędzy. Wszystkie zebrane środki zostały przekazane na wsparcie przedszkola założonego przez siostrę Grażynę w Kongo.         
Jesteśmy wdzięczni siostrze Grażynie za tak wspaniale spędzony czas i mądre życiowe rady.

{gallery}wyszynski{/gallery}