Szkolne innowacje

21 lutego 2019 r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach prowadzonej w naszej szkole innowacji pedagogicznej ,,AKADEMIA POMYSŁÓW – rozwijanie kreatywności uczniów”.

Uczniowie klasy III B wspierani przez panią Olgę Małkińską – Napłoszek przeprowadzili zabawy i eksperymenty badawcze dla dzieci 4 i 6 letnich. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem uczestniczyły w powstawaniu lawy, tęczy i tańczących rodzynek.

Wiele radości sprawiły również dzieciom gry i zabawy w języku angielskim przygotowane przez uczennice klasy VII B pod kierunkiem pani Katarzyny Dworakowskiej.

A to dopiero początek. Na kolejnym spotkaniu przedszkolaki wykonają niespodziankę z pudełka po mleku. To zajęcie z cyklu ,,Coś z niczego – wykorzystanie odpadów komunalnych w pracach plastyczno – technicznych”. Przed nami jeszcze zaginiony świat dinozaurów, magia książek, ciekawostki o Polsce, rozsądne korzystanie z Internetu, warsztaty teatralne.

Innowacja pedagogiczna ,,AKADEMIA POMYSŁÓW- rozwijanie kreatywności uczniów” to cykl działań, mających na celu rozwijanie twórczego i kreatywnego myślenia oraz tworzenia rzeczy nowych, oryginalnych i wartościowych. Zajęcia innowacyjne odbywać się będą w ramach obowiązkowych zajęć wychowawczo – dydaktycznych w przedszkolu oraz jako element godziny lekcyjnej w szkole. Innowacja wspiera wielokierunkowy rozwój uczniów z wykorzystaniem edukacji kreatywnej.

 

Zdjęcia w zakładce GALERIA.